- Size: 2.375″ X 1.375″
- Labels per Roll: 1000
- OD: 5″ ID: 1″
- Thermal Transfer
- Chip: Orion M730 Inlay – ARC Certified – 128 bit Memory
- RFID Read-Distance Range 15-25 feet
2.375″ X 1.375″ RFID LABEL – 1″ CORE – Joe Sample
$0.083 - $0.150 / Per Label (1000 labels per roll)
Commonly In-Stock
Commonly In-Stock
Total:
Each:
Each:
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5,999 | $0.150 |
| 6,000 - 19,999 | $0.130 |
| 20,000 - 39,999 | $0.110 |
| 40,000 - 49,999 | $0.100 |
| 50,000 - 74,999 | $0.090 |
| 75,000 - 99,999 | $0.088 |
| 100,000+ | $0.083 |
Description
Comparable to: Zebra #10026455
Additional information
| Label Size | 2.375" X 1.375" |
|---|---|
| Type/Style | |
| RFID Read-Distance | 15-25 feet |
| Labels Per Roll | 1000 |
| Status | Commonly In-Stock |
| OD Core Size | 5" |
| ID Core Size | 1" |
| Ribbon Requirement | Thermal-Transfer (requires ribbon) |
| Use case | In-door |
| Material | Poly Paper |
| Color | |
| Width (inches) | |
| Length (inches) | |
| RFID Chip | Orion M730 |


