-
- Size: 2.375″ X 1.375″
- Labels per Roll: 750
- OD: 5″ ID: 3″
- Thermal Transfer
- Chip: BT380 Inlay – Monza r6-P
- RFID Read-Distance Range ? feet
—-
$0.144 / Per Label (750 labels per roll)
Made-to-Order
—-
Made-to-Order
Label, Paper, 2.375×1.375in (60.3×34.9mm); TT, Z-Perform 1500T, Coated, Permanent Adhesive, 3in (76.2mm) core, RFID, 750/roll, 2/box, Plain
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Label Size | 2.375" X 1.375" |
| Type/Style | |
| RFID Read-Distance | 13-36 feet |
| Labels Per Roll | 750 |
| Status | Made-to-Order |
| OD Core Size | 5" |
| ID Core Size | 3" |
| Ribbon Requirement | Thermal-Transfer (requires ribbon) |
| Use case | In-door |
| Material | Z-Perform 1500T |
| Color | |
| Width (inches) | |
| Length (inches) | |
| RFID Chip | Monza r6-P |
| Manufactures Part# | 10026455 |