- Size: 1.75″ X 0.75″
- Labels per Roll: 2500
- OD: 5″ ID: 1″
- Thermal Transfer
- Chip: ARC Certified U8 Chip – 128 bit Memory
- RFID Read-Distance Range 15-25 feet ——
1.75″ X 0.75″ RFID LABEL – 1″ CORE
$0.071 - $0.098 / Per Label (2500 labels per roll)
Commonly In-Stock
Commonly In-Stock
Total:
Each:
Each:
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 24,999 | $0.098 |
| 25,000 - 49,999 | $0.091 |
| 50,000 - 124,999 | $0.076 |
| 125,000+ | $0.071 |
Description
Comparable to: Zebra #10026457
Additional information
| Label Size | 1.75" X 0.75" |
|---|---|
| Type/Style | |
| RFID Read-Distance | 15-25 feet |
| Labels Per Roll | 2500 |
| Status | Commonly In-Stock |
| OD Core Size | 5" |
| ID Core Size | 1" |
| Ribbon Requirement | Thermal-Transfer (requires ribbon) |
| Use case | In-door |
| Material | Paper |
| Color | |
| Width (inches) | |
| Length (inches) | |
| RFID Chip | Ucode8 |


