- Size: 4″ X 1″
- Labels per Roll: 5000
- OD: 5″ ID: 3″ —–
- Thermal Transfer
- Chip: SP Nova U8
- RFID Read-Distance Range 15-25 feet —–
4″ X 1″ RFID LABEL
$0.104 - $0.179 / Per Label (5000 labels per roll)
Commonly In-Stock
Commonly In-Stock
Total:
Each:
Each:
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 12,499 | $0.179 |
| 12,500 - 24,999 | $0.131 |
| 25,000 - 62,499 | $0.121 |
| 62,500 - 124,999 | $0.118 |
| 125,000 - 249,999 | $0.108 |
| 250,000+ | $0.104 |
Additional information
| Label Size | 4" X 1" |
|---|---|
| Type/Style | |
| RFID Read-Distance | 15-25 feet |
| Labels Per Roll | 5000 |
| Status | Commonly In-Stock |
| OD Core Size | 5" |
| ID Core Size | 3" |
| Ribbon Requirement | Thermal-Transfer (requires ribbon) |
| Use case | In-door |
| Material | Paper |
| Color | |
| Width (inches) | |
| Length (inches) | |
| RFID Chip | Ucode8 |
