- Size: 1.75″ X 0.75″
- Labels per Roll: 5000
- OD: 8″ ID: 3″
- Thermal Transfer
- Chip: BT349 Inlay – Monza r6-P
- RFID Read-Distance Range 4.5-7 feet —-
1.75″ X 0.75″ RFID LABEL – 3″ CORE
$0.115 / Per Label (5000 labels per roll)
Commonly In-Stock
Commonly In-Stock
Total:
Each:
Each:
Description
Label, Polypropylene, 1.75×0.75in (44.5×19.1mm); TT, 65103RM, Coated, Permanent Adhesive, 3in (76.2mm) core, RFID, 5000/roll, 1/box, Plain
- Global item – works with FCC and ETSI frequencies.
- General Purpose RFID Labels.
- For use with Zebra’s RXi4, ZT400R, ZT600R, and ZE500R.
- For large quantity please email.
- Zebra part# 10026450
Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Label Size | 1.75" X 0.75" |
| Type/Style | |
| RFID Read-Distance | 4.5-7 feet |
| Labels Per Roll | 5000 |
| Status | Commonly In-Stock |
| OD Core Size | 8" |
| ID Core Size | 3" |
| Ribbon Requirement | Thermal-Transfer (requires ribbon) |
| Use case | In-door |
| Material | PolyPro 3000T |
| Color | |
| Width (inches) | |
| Length (inches) | |
| RFID Chip | Monza r6-P |
| Manufactures Part# | 10026450 |
