- Size: 2.36″ X 0.98″
- Labels per Roll: 500
- OD: 8″ ID: 3″
- Thermal Transfer
- Chip: Silverline Blade Inlay – Monza R6
- RFID Read-Distance Range ? feet—-
2.36″ X 0.98″ RFID LABEL – 3″ CORE
$0.693 / Per Label (500 labels per roll)
Commonly In-Stock
Commonly In-Stock
Total:
Each:
Each:
Description
- For use with Zebra’s ZT411 On-Metal RFID Printer.
- For large quantity please email.
- Zebra part# 10028598
Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Label Size | 2.36" X 0.98" |
| Type/Style | |
| RFID Read-Distance | Up to 12 feet |
| Labels Per Roll | 500 |
| Status | Commonly In-Stock |
| OD Core Size | 8" |
| ID Core Size | 3" |
| Ribbon Requirement | Thermal-Transfer (requires ribbon) |
| Use case | In-door |
| Material | Polypropylene |
| Color | |
| Width (inches) | |
| Length (inches) | |
| RFID Chip | Monza R6 |
| Manufactures Part# | 10028598 |
