- Size: 2.375″ X 1.375″
- Labels per Roll: 3000
- OD: 8″ ID: 3″
- Thermal Transfer
- Chip: Orion M730 Inlay – ARC Certified – 128 bit Memory
- RFID Read-Distance Range 15-25 feet
2.375″ X 1.375″ RFID LABEL – 3″ CORE
$0.073 - $0.090 / Per Label (3000 labels per roll)
Commonly In-Stock
Commonly In-Stock
Total:
Each:
Each:
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 29,999 | $0.090 |
| 30,000 - 59,999 | $0.081 |
| 60,000 - 149,999 | $0.075 |
| 150,000+ | $0.073 |
Description
Comparable to: Zebra #10026448
Additional information
| Label Size | 2.375" X 1.375" |
|---|---|
| Type/Style | |
| RFID Read-Distance | 15-25 feet |
| Labels Per Roll | 3000 |
| Status | Commonly In-Stock |
| OD Core Size | 8" |
| ID Core Size | 3" |
| Ribbon Requirement | Thermal-Transfer (requires ribbon) |
| Use case | In-door |
| Material | Paper |
| Color | |
| Width (inches) | |
| Length (inches) | |
| RFID Chip | Orion M730 |


